Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Напевно багато хто чув про величезні зарплати співробітників головних антикорупційних відомств України — НАБУ і НАЗК. Поки українці мріють про підвищення зарплат, співробітники відомств по боротьбі з корупцією заробляють десятки, а то і сотні тисяч гривень. Наприклад, керівник Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новиков в листопаді отримав оклад в розмірі понад 300 тисяч гривень, а директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику заплатили 173 тисячі. "Коментарі" спробували розібратися, чому у держслужбовців НАБУ і НАЗК такі високі зарплати, і чи виправдовує їх діяльність витрати на утримання відомств з боку держави.
Колаж: Д. Романюк/Comments.uа
Згідно з бюджетом України на 2021 рік, держава збільшила обсяги фінансування органів антикорупційної інфраструктури — НАБУ — на 15,3%, а НАЗК додали понад 400 мільйонів гривень. Так, в цьому році бюджет кожного з двох відомств складе більше ніж 1 мільярд гривень, з урахуванням, що число співробітників Бюро — 700 осіб, Агенства — трохи понад 300. Для порівняння, на розвиток пасажирського транспорту в містах України планують витратити 600 мільйонів гривень.
Глава Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко поділився з "Коментарями" думкою про те, чому співробітники антикорупційних відомств отримують настільки високу зарплату, вказавши, що створення цих органів було однією з вимог Міжнародного Валютного Фонду:
За словами економіста, в питанні створення антикорупційних відомств, Україна наслідувала приклад Сполучених Штатів Америки і Європейських країн, проте ефективність роботи українських антикорупціонерів дуже слабка:
Раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, середня зарплата в Україні скоротилася: скільки тепер заробляють в різних регіонах.
Новини